Od poniedziałku do piątku

8.00-16.00

Zadzwoń do nas

603 658 170

Rada NOT na II Konińskich Targach Odnawialnych Źródeł Energii

Pod nazwą „Nowa Energia w Regionie” odbyły się w dniach11-12 października 2022 roku w Koninie Targi Odnawialnych Źródeł Energii (OZE). Targi zostały zorganizowane przez Urząd Miasta Konina oraz Agencję Rozwoju Regionalnego.

W targach wzięło udział kilkudziesięciu wystawców, w tym 10 zagranicznych. Podczas tak ważnego wydarzenia nie mogło zabraknąć także reprezentacji Rady FSNT-NOT w Koninie, która zaprezentowała usługi techniczne w zakresie odnawialnych źródeł energii. Komisja Kwalifikacyjna działająca przy Radzie  oferowała podczas targów swoje usługi w ramach szkoleń i przeprowadzania egzaminów kwalifikacyjnych, a co za tym idzie przygotowanie wykwalifikowanych kadr dla polskiej energetyki.

Ważnym punktem targów było podpisanie listu intencyjnego dotyczącego współpracy w ramach Klastra Energii Wielkopolski Wschodniej. Podczas targów wręczono także statuetki w konkursie „Wielkopolska Dolina Energii. Lider OZE 2022”, który przeprowadzony został przez Urząd Miejski w Koninie oraz Agencję Rozwoju Regionalnego w Koninie. Nagrodę główną „Lidera OZE 2022” otrzymała firma ENERGA EKO z Konina.